SM systém ( cvičení s pružnými lany)

Základním principem metody je pomocí pružných lan aktivovat stabilizační svalové řetězce a tím dosáhnout protažení páteře směrem vzhůru (trakce).SM systém - cvičení

Název odvozen od páteře: S – stabilní (pevné), M – mobilní (pohyblivé).

Při současném sedavém způsobu života s nedostatkem pohybu vznikají velmi často poruchy pohybového aparátu, jejichž nedílnou součástí jsou svalová oslabení, zkrácení, změny svalového napětí a samozřejmě bolest. Jednou z možností jak s těmito obtížemi bojovat je SM systém (spirální svalová stabilizace).

Autor tohoto léčebně-preventivního souboru cviků je MUDr. Richard Smíšek, který na jeho vývoji pracuje více než 30 let. Základním principem metody je pomocí pružných lan aktivovat stabilizační svalové řetězce a tím dosáhnout protažení páteře směrem vzhůru (trakce). Trakce páteře odlehčuje meziobratlové ploténky a velké klouby těla a tudíž umožňuje jejich lepší výživu a regeneraci. Další výhodou cvičení s pružnými lany je jejich využití jak ke svalovému posílení, tak k protažení. Díky tomu se snadno upravují svalové dysbalance. 

SM systém - ukázka cvičeníMetoda je vhodná pro děti, dospělé, seniory, těhotné ženy i jako kondiční a regenerační cvičení pro sportovce.

S úspěchem ji lze použít při léčbě bolestí krční, hrudní a bederní páteře i jejich degenerativních onemocněních, dále k léčebné rehabilitaci poúrazových stavů velkých kloubů těla (kyčelního, kolenního, ramenního), své uplatnění najde při problémech s plochonožím, s bolestmi hlavy i dalších obtížích. Ruku v ruce se zlepšením funkce pohybového aparátu jde i pozitivní ovlivnění vnitřních orgánů - kardiovaskulárního, respiračního či gastrointestinálního systému.

SM systém není časově náročná metoda, dle autora postačí cvičit 10 minut denně, avšak vyžaduje přesné a důsledné provedení a aktivní přístup pacienta.


Autor: MUDr. Richard Smíšek

 

SM systém - galerie

SM systém - galerie

SM systém - galerie

SM systém - galerie

SM systém - galerie

SM systém - galerie

SM systém - galerie

 

Jste s námi spokojeni? Dejte nám to vědět..
Lékaři Online
Přidejte hodnocení
nebo se zeptejte na lékaři online..